Вы здесь

Коди УКТ ЗЕД у фіскальних чеках

Шановні клієнти, нагадаємо що порядок проведення розрахунків через РРО передбачений Законом України " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР (закон 265).

Наразі п.11 ст. 3 Закону №265 визначає, що суб`єкти господарювання, які здійснюьтб розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі зобовязані, проводити їх через реєстратори розрахункових операцій (РРО) з використанням режиму попереднього програмування найменування.

Починаючи з 19.04.2020 відповідно до Закону України  "Про внесення змін до Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 20.09.2019р № 128-ІХ, зазначення коду товарної підкатегорії згвдно з УКТ ЗЕД є вимогою для всіх підакцизних товарів у фіскальних чеках (п.11 ст.3 Закону №265 у редакції від 19.04.2020р.)

Нормами Податкового кодексу України (далі-ПКУ) визначено, що підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку та коди товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД наведені у ст. 215ПКУ.

Так , до підакцизних товарів належать:

-спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

-тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

-пальне;

-автомобілі легові , кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб та більше;

- електрична тяга.

У разі якщо розрахунки за ці товари проводитимуться готівкою або за допомогою платіжних карток, що вимагає застосування  РРО , то в такий РРО необхідно застосовувати режим попереднього програмування найменування таких товарів та їх кодів згідно з УКТ ЗЕД.

Зауважимо, що за порушеня вимог п.11 ст. 3 Закону №265 (у редакції від 19.04.2020р.) передбачена відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірі 5100грн.

В свою чергу фахівці Групи Компній Арко нададуть кваліфіковону допомогу своїм клієнтам для вирішення цієї сітуаціїї.